Husky syberyjski

  Przez stulecia służył jako pies holowniczy i dziś ukradł wzrok wszystkich przechodniów swoimi pięknymi włosami i oczami.

Pierwsza wzmianka o Syberyjskim Husky pochodzi od syberyjskich mieszkańców Cukica, którzy chcieli wybrać psy, aby stworzyć najlepszego, najpotężniejszego, szybkiego i potężnego psa. Ich celem był pies o dobrej orientacji, który ostatecznie doprowadził do powstania rasy Siberian Husky, jaką znamy dzisiaj. Na początku XX wieku Hasikis zostali przetransportowani na Alaskę, gdzie używano ich do ciągnięcia saun. Pierwszy wyścig wyścigowy jastrzębi odbył się w 1908 roku. Najdłuższa trasa o długości 408 kilometrów, najszybsza z kolei, przeszła w 119 minut.Po tych latach zaczynają zdobywać popularność i rozprzestrzeniają się w Ameryce, Kanadzie i około 50. wieku XX w Europie. Jako rasa rozpoznano je dopiero w latach 30. XX wieku. 

 

Średnia wysokość tych psów wynosi od 51 do 60 centymetrów i ma do 27 kilogramów . Samice są średnio mniejsze i mniejsze od samców. Są skonstruowane w taki sposób, że są bardzo mocne, szybkie i obracają się. Rzadko się to pogarsza, fizyczna budowa wymaga dużego ruchu, więc często pozostają tak potężni.Są średniej wielkości, spokojnie przechowywane, a ich tempo jest energiczne. Oczywiście poruszają się dość elegancko i sprawiają wrażenie, że są w obudowie. Ciało ma mocną budowę, ale pokryte grubym futrem. Ich włosy są podwójne, więc mają górną wargę i podszerstek. Powierzchnia jest miękka i bardzo gęsta, górne włosy nieco krótsze i nieco ostrzejsze, ale nie ostre. Ten podwójnie oskórowany powód sprawia, że ​​są one odporne na niskie temperatury. Siberian haskii może wytrzymać temperatury do -60 stopni. Futro powinno się czesać co najmniej raz w tygodniu. Biorąc pod uwagę ilość futra, które mają, uważaj z nimi podczas wysokich temperatur, na pewno nie będą reagować pozytywnie. Mają mocne pazury, więc zwracasz uwagę na swoje meble , zwłaszcza gdy są szczeniętami.

Typowe kolory tej rasy są szare, białe, dojrzałe i czarne. Znaczniki są przeważnie białe lub lżejsze niż znaczniki całego ciała. Lżejsze łapy, nogi, twarz i ogon są jaśniejsze. Ich oczy mogą być brązowe lub niebieskie, a często mają dwa różne oczy – jeden niebieski i jeden brązowy.

Średnia wielkość szczeniaka husky syberyjskiej ma od 6 do 8 szczeniąt . Żywotność tych psów jest podobna do żywotności innych psów w średnim wieku, od 10 do 13 lat .

 

 

Inteligentny i komfortowy temperament

Te psy na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie inteligentnego zwierzęcia, które naturalnie porusza się i rozumie wszystko dookoła . Choć używane w przeszłości prawie wyłącznie do holowania, ze względu na jego piękno, inteligencję oraz dobrą i pogodną naturę, staje się coraz bardziej zwierzęciem domowym.

To bardzo przypomina ludzi, a zwłaszcza kochają małe dzieci. W obecności dziecka prawdopodobnie będą je rozgrzewać lub bawić. Dobrze reaguje na nieznanych ludzi i zazwyczaj nie jest agresywny, ale zachowa ostrożność, jeśli jesteś zbyt ostrożny. Jeśli zobaczy, że można zaufać nieznanej osobie, wkrótce zostanie zwolniony. Nie jest bezpiecznie pozostawić go z innymi małymi zwierzętami, takimi jak koty.

Gra jest energiczna i rzadko zdaje sobie sprawę z jej wielkości, więc musisz być ostrożny, jeśli jest blisko bardzo małego dziecka. Potrzebuje gry , dużego ruchu i dużej uwagi ze strony właściciela. Są uparte, bardzo trudne, a kiedy próbujesz pozbyć się dupków, wiesz, że jesteś dominujący. Są przyzwyczajeni do bycia w paczce, więc jeśli wiedzą, że nie są liderami „pakietów”, możesz mieć problemy. Jeśli nie spełnisz swoich potrzeb związanych z bieganiem i graniem, najprawdopodobniej staniesz się niespokojny, niszczycielski i przygnębiony.

Te psy nie myją się, w większości milczą. Można usłyszeć dowcipy, o których ludzie natychmiast łączą się z wilkami. Ich drganie można usłyszeć w odległości kilku mil.

 

Nie dla wszystkich ludzi – strzeżcie się tego

Bez względu na to, że są bardzo piękne i każdy chce je mieć w swoim domu, ten pies nie jest dla każdego właściciela. W przypadku gry Siberian Hashka, granie i zachowanie energetyczne jest konieczne, ponieważ w przeciwnym razie stanie się niszczycielska, a co gorsza, możesz przestać słuchać. Wtedy jest szansa, aby przestać jeść jedzenie, które im podajesz i uparcie ignorować twoje rozkazy.

Właściciel Siberian Husky musi być bardzo cierpliwy. Dla uporu psy te mogą cię zignorować pewnego dnia i wysłuchać innego dnia jako najlepszego właściciela. Mają swoje umysły, są inteligentne i nie pozwalają ci być bardziej inteligentnymi od nich.

Biorąc pod uwagę ilość futra, które masz, uważaj z nimi podczas wysokich temperatur.Nie uruchamiaj ich na słońcu lub na asfalcie wysokotemperaturowym. Wyjdź i idź wcześnie rano lub późno.

Jeśli nie masz czasu na codzienną zabawę i biegnij z tym psem, nie zalecamy kupowania go. To nie jest pies, który z radością zamieszka na małej przestrzeni.