Najlepsze okłady na stopy i kostki lodu

Lód czyni cuda w bólu i obrzęku. Zwłaszcza jeśli chodzi o zmęczone i bolące stopy lub skręconą kostkę.

Okładanie lodu lub owijanie wokół domu jest absolutną koniecznością, ponieważ wypadki zdarzają się szczególnie w przypadku stóp i kostek.
Z drugiej strony okład lodowy potrafi zdziałać cuda dla zmęczonych i bolesnych stóp po długim dniu w pracy.


Jakie są zalety okładów lodowych na stopy i kostki

Ice Therapy to nie tylko sprytna terapia domowa do szybkiego łagodzenia bólu i zmniejszania obrzęków, ale jest również sprawdzoną medycznie i powszechnie stosowaną praktyką, aby szybko i skutecznie zmniejszyć ból i stan zapalny.

Okład lodowy jest bardzo korzystny, szczególnie w przypadku sportowców i sportowców, którzy regularnie cierpią z powodu drobnych urazów, skręceń i ogólnie obolałych mięśni, z powodu ponadprzeciętnego obciążenia ich mięśni. Większość osób używa lodu lub zimnej wody, chociaż okład lodowy ma znacznie bardziej idealny wygląd, aby dotrzeć do większości obszarów, które potrzebują ulgi.

Okładanie lodu ma tak wiele zalet, że zdecydowanie poleciłbym przynajmniej jeden w każdym domu. Poniżej znajduje się tylko kilka głównych korzyści, jakie posiada Owijanie Lodu;

  • Stress Relief – szczególnie po biegu, wysiłku lub długim dniu na stopach, stopy i reszta mięśni w ciele mogą stać się napięte, obolałe i zmęczone. Wielu sportowców bierze kąpiel lodową po wysiłku, aby złagodzić napięte mięśnie i zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Okład lodowy może być skutecznie stosowany do napinania napiętych mięśni stóp i reszty ciała, a także do zmniejszania bólu i stanów zapalnych spowodowanych stresem i napięciem.
  • Urazy – nie ma na to dwóch sposobów, najlepszym sposobem na złagodzenie, ból, obrzęk i stan zapalny w urazie, szczególnie stóp lub kostek, jest użycie i Owijanie Lodu. Bez względu na to, czy jest to napięcie, zwichnięcie, siniak, czy nawet złamanie, okład lodowy przyniesie szybką ulgę i zmniejszy ból i stan zapalny.
  • Racjonalne – Mówiąc w skrócie, Lód lub zimno zwęża naczynia krwionośne, aby zapobiec gromadzeniu się płynu, który powoduje stan zapalny i obrzęk. APMA odradza stosowanie ciepła w obszarze zapalnym i opuchniętym, ponieważ robi to wręcz przeciwnie. Dlatego stosowanie okładu lodowego na bolesne i opuchnięte stopy lub kostki jest nie tylko bardziej skuteczne, ale również medycznie okazało się znacznie lepszą opcją leczenia.

Dodatkowe środki w przypadku skręceń, przeciążeń i urazów

W przypadku poważniejszych urazów, takich jak złamanie lub poważne obciążenie, najważniejsze jest, aby zwrócić się o pomoc medyczną, ponieważ w przypadku oblodzenia obszar ten służy jedynie tymczasowej pomocy.

Jeśli chodzi o mniej surowe skręcenia, guzy i stłuczenia lub stany zapalne i ból, możesz użyć okładu lodowego, a następnie nałożyć bandaż, aby jeszcze bardziej zmniejszyć obrzęk.

Kremy, żele, a nawet leki przeciwzapalne można uzyskać od lekarza ogólnego lub apteki, co z kolei pomaga zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból.


Cechy dobrego oblodzenia stopy i kostki lodu

  • Uszczelnione – upewnij się, że okład lodowy ma bezpiecznie uszczelnioną konstrukcję, która zapobiegnie wyciekaniu żelu lub płynów znajdujących się w środku.
  • Żel – żel jest stosowany w większości paczek lodu, ponieważ utrzymuje swoją temperaturę znacznie dłużej i jest bardziej elastyczny.
  • Elastyczność – elastyczna konstrukcja zapewnia, że ​​owijanie lodu może być znacznie łatwiejsze do użycia na stopach i kostkach oraz do złożenia na zakrętach.
  • Zewnętrzna – trwały materiał nylonowy, który wytrzyma i przewodzi zimno.
  • Paski – regulowane rzepy lub elastyczne paski, które dopasowują się do Ice Wrap wokół twoich stóp lub kostek.