Najlepsze wkładki do biegania

Jeśli Twoja gra do biegania nie jest już taka, jak kiedyś, lub twoje stopy ciągle czują się zmęczone, odpowiedzią jest para wkładek do biegania!

Poniżej omawiamy typowe problemy z nogami, których doświadczają biegacze, w jaki sposób najlepsze wkładki do biegania mogą im pomóc i jakie funkcje powinny być obecne w wkładkach do biegania.

Najlepsze wkładki do biegania

Typowe problemy ze stopami związane z bieganiem

Jeśli lubisz biegać i doświadczasz któregokolwiek z poniższych problemów ze stopami, skorzystasz z wkładki przeznaczonej do biegania.

 • Rodzaj stopy – Często buty do biegania są wykonane z wkładkami dla osób o średnich lub neutralnych łukach. Średnie łuki nie są jednak najczęstszym rodzajem stopy, a dla wielu osób bieganie w tych butach spowoduje niepotrzebny ból! Płaskie stopy będą wymagały płaskich wkładek z bardzo łagodnym podparciem łuku, a stopy o wysokim łuku będą wymagały wyjątkowo stromego podparcia łuku, aby biegać bez dyskomfortu.
 • Powięzi podeszwy – podeszwowego powięzi przekłada się na „zapalenie powięzi podeszwy”, który jest więzadło że formy łukami stóp i biegnie od pięty do palców. Zapalenie powięzi podeszwowej występuje po nadużywaniu stóp lub po lekkim urazie stopy i często jest bolesnym wynikiem zmęczenia stopy w miarę upływu czasu.
 • Pronation – Pronation to sposób, w jaki staczamy stopy do przodu, gdy robimy krok. Ci, którzy mają nadmierną lub zbyt słabą wymowę, po pewnym czasie rozwiną problemy stóp, kolan lub bioder.
 • Równowaga – sposób, w jaki rozkładamy ciężar na stopy, wpłynie na sposób chodzenia lub biegania. Jeśli poczujesz ból stopy lub ból pięty, skorzystasz z wkładek, które mogą chronić wrażliwe obszary stóp i pomóc poprawić równowagę.

Zalety wysokiej jakości wkładek do biegania

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym wkładki do biegania przyniosą korzyści biegaczom. Omówiliśmy główne poniżej.

 • Wsparcie z prowadzeniem – najlepsze wkładki do biegania zapewnią wsparcie dla stóp. Będą mieć odpowiedni kształt dla Twojego rodzaju stopy (płaskie, średnie lub wysokie) i będą wspierać Twoje łuki z dokładnością.
 • Anti-Fatigue – Wsparcie łuku i niektóre funkcje, takie jak powrót energii, zapobiegną zmęczeniu stopy, chroniąc stopy, zmniejszając nacisk na nie i zapewniając, że stopy chodzą w możliwie najlepszym ustawieniu bez obciążenia.
 • Ochrona przed urazami – wkładki zapewniają warstwę ochronną, która przyczynia się do zapobiegania obrażeniom podczas ruchu. Korekta wyrównania stopy i podtrzymanie typu stopy zapobiegnie również urazom, które mogą wystąpić w wyniku wysiłku stopy, gdy stopy są źle ustawione.
 • Zwiększona wydajność – najlepsze wkładki do biegania zwiększają wydajność, zapewniając maksymalną wydajność energetyczną przeznaczoną na bieganie, a nie na przystosowanie mięśni stóp do nadmiernego uderzenia lub nieprawidłowego podparcia łuku.
 • Koryguje wyrównanie – bieganie wkładek poprawi równowagę środkową, sposób chodzenia lub wymowy, a także wyrównanie stopy na podstawie ich fachowego kształtu.

Charakterystyka wkładek Good Runner

Poniższe funkcje uruchamiania wkładek przeniosą Twoją grę na wyższy poziom!

 1. Lekkość – zwykle wkładki podtrzymujące stopy nie są wystarczająco lekkie dla biegaczy, którzy starają się być jak najlżejsi. Technologia poczyniła ogromne postępy w tym dziale, opracowując wyjątkowo lekkie wkładki, które sprawiają wrażenie wygodnego powietrza!
 2. Zwrot energii – zwrot energii jest, jak sama nazwa wskazuje, cechą, dzięki której część energii zużywanej przez stopę jest zwracana. Powrót energii sprawia, że ​​bieg jest łatwiejszy, lżejszy i jakby ktoś popychał cię do przodu za każdym razem, gdy twoje stopy dotykają ziemi.
 3. Amortyzacja – wkładki amortyzujące zapewniają równomierne rozłożenie wstrząsu na podeszwie wkładki, często absorbując ją, zanim dotknie stóp. Pomaga to zachować energię, którą stopy wykorzystałyby w innym przypadku, a także chroni stopy przed zmęczeniem lub możliwym urazem.
 4. Kontrola pronacji – Kontrola pronacji utrzyma stopy w prawidłowym ułożeniu i sprawi, że bieganie będzie o wiele bardziej wygodne, wydajne i przyjemne. Wkładki z kontrolą pronacji często są również bardziej stabilizujące niż inne wkładki, zapobiegając ślizganiu się w butach poprzez delikatne obrzeże, szczególnie wokół pięty.
 5. Eliminacja wilgoci – nie jest to funkcja, którą będziesz chciał przeoczyć w swoich wkładkach do biegania! Najlepsze wkładki dla biegaczy będą miały najlepsze systemy eliminacji wilgoci, dzięki czemu Twoje stopy pozostaną w 100% suche, dzięki czemu możesz trenować dłużej bez infekcji lub pęcherzy.