Najlepsze wkładki do bólu pięty

Zmęczone stopy i bolące pięty nigdy nie są fajną rzeczą, szczególnie jeśli pracujesz wymagającą pracę dnia i musisz stać cały dzień!
Na szczęście niektóre z najlepszych wkładek do butów ortopedycznych zostały specjalnie opracowane, aby odeprzeć te bolesne objawy. W tym przewodniku dla kupujących zwrócimy uwagę na wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszych wkładkach na ból pięty.

Heel Pain X Ray Featured Image

Podstawowe przyczyny bólu pięty

Ból pięty jest zwykle wynikiem urazu lub nadmiernego wysiłku stopy, gdy pięta jest poddawana nadmiernemu naciskowi. Każda z tych przyczyn może powodować obrzęk pięty lub wokół niej, co powoduje ból i czucie podczas chodzenia. Oto kilka najczęstszych przyczyn bólu pięty:

 1. Zapalenie ścięgna Achillesa – ścięgno Achillesa biegnie od kolana do pięty. Gdy ścięgno zostanie posiniaczone lub uszkodzone, może puchnąć i powodować ból. Czasami zapalenie ścięgna Achillesa występuje tuż nad lub za piętą, co może powodować, że cały obszar jest czuły. Sportowcy zwykle cierpią z powodu tego problemu, gdy nie rozgrzewają się odpowiednio przed wejściem na boisko. Odpoczynek, umiarkowane ćwiczenia i dobre wkładki mogą pomóc wyleczyć tę dolegliwość.
 2. Ostrogi pięty – ostrogi pięty są wynikiem wywierania zbyt dużego nacisku na wyczerpane stopy. Stopy reagują, tworząc niewielkie osady wapnia, które z czasem twardnieją i wbijają się w piętę stopy, gdy na nich stoisz. W tym stanie wkładka może zapewnić tymczasową ulgę, ale zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w tej sprawie.
 3. Zapalenie powięzi podeszwy – jest to oficjalny termin określany dla zmęczonych lub zmęczonych stóp i odnosi się do obrzęku łuków stóp. W zależności od tego, gdzie pod stopą wywierasz największy nacisk, może to powodować bezpośredni ból pięty. Dobra para wkładek zapobiegających zmęczeniu lub ochraniających stopę znacznie pomoże w tym, prawdopodobnie usuwając wszystkie bolesne objawy całkowicie po kilku dniach użytkowania.
 4. Underpronation – jest to najczęstszy problem, z którym borykają się ludzie w sposobie postawy stóp. Niedopasowanie pojawia się, gdy nie toczymy wystarczająco mocno piłki stopy, co powoduje dziwne wyrównanie stóp, w tym dodatkowy ból pięty. Wiele wkładek ortopedycznych poprawia się pod pronacją.
 5. Nieprawidłowe obuwie – fabryczne wkładki lub zwykłe buty mają zwykle słabe strony w projektowaniu, które ujawniają się z czasem. Wkładki butów często nie są idealnie dopasowane do rodzaju stopy i mogą męczyć stopy, lub pięty butów nierównomiernie się ocierają, co prowadzi do bólu pięty, bólu stawów i nie tylko! Aby tego uniknąć, kup buty dobrej jakości od najlepszych producentów i kup wysokiej jakości wkładki. Nie będziesz rozczarowany po latach bezproblemowego użytkowania.

Różne rodzaje stóp i jakie wkładki działają

Innym częstym dylematem, jaki ludzie stawiają stopom, jest niezrozumienie, że nie wszystkie nasze stopy są takie same! Wszyscy mamy łuki o różnych kształtach, a sposób, w jaki poruszają się nasze stopy, zwykle nie jest w 100% dokładny w zależności od osoby. Aby najlepiej zrozumieć, jak pomóc odeprzeć wszelkie bolesne objawy pięty, musisz wiedzieć, jakiego rodzaju masz stopy. Istnieją trzy różne rodzaje stóp, podzielone według rodzaju łuków:

 • Płaskie łuki – osoby z bardzo płaskimi stopami zwykle cierpią na bóle stóp w sposób ciągły i jest to znacznie częstsze, niż mogłoby się wydawać! Wynika to z tego, że ogólne wkładki do butów są przeznaczone dla osób o neutralnych / średnich łukach, a zakręty i zagięcia tych wkładek będą bolesne dla osób z całkowicie płaskimi stopami. Niezbędna jest wkładka do płaskich stóp, nawet jeśli jeszcze nie odczuwasz bólu pięty, ponieważ w pewnym momencie w przyszłości odczujesz zapalenie powięzi podeszwy lub ból pięty. Wkładki do płaskich stóp są całkowicie płaskie z lekkim uniesieniem pięty, aby pomóc kontrolować pronację.
 • Wysokie łuki – wysokie łuki są najrzadszym z tych typów stóp, ale zazwyczaj są to najbardziej złożone stopy. Żaden wysoki łuk nie jest taki sam od stóp do stóp, a im wyższy łuk, tym bardziej bolesne jest chodzenie po nich w zwykłych butach. Wysoki łuk zwykle wymaga niestandardowej ortezy stopy, ale przynajmniej wkładka, która jest ukształtowana z bardzo wysokim uniesieniem pięty, może również skorzystać z tego rodzaju stopy.
 • Łuki neutralne lub średnie – średnio jest to najbardziej ogólny rodzaj stopy. Większość fabrycznych wkładek opiera się na tych rodzajach łuków, ale to nie znaczy, że neutralne stopy nie są podatne na zmęczenie. Para wkładek z przyzwoitym wsparciem pięty i łuku może pomóc utrzymać stopy przez cały dzień zmęczone.

Cechy dobrej wkładki na ból pięty

Bólowi pięty można zapobiec na kilka sposobów za pomocą pary doskonałych wkładek. Tutaj opracowaliśmy listę, która daje wyobrażenie o tym, czego należy szukać w wkładkach przeciwbólowych przeciw pięcie.

 • Heel Lift – w przypadku bólu pięty ważne jest, aby znaleźć wkładkę, która zapewni przyjemne przyspieszenie pięty. Zapewnia to warstwę ochronną między piętą a podłożem, ale pomaga również odeprzeć nacisk na piętę.
 • Amortyzacja – wiele wkładek posiada podkładki amortyzujące, które pochłaniają wstrząsy, które w innym przypadku mogłyby obciążyć pięty. Sportowcy powinni zwracać szczególną uwagę na tę funkcję, ponieważ często szokują stopy kilka razy dziennie.
 • Oddychająca górna osłona – dzięki oddychającej osłonie stopy pozostają suche i nie pocą się przez cały dzień. Jeśli nie pozwolisz stopom oddychać, mogą się pocić znacznie więcej, co może powodować infekcje, takie jak stopa sportowca. Wiadomo, że infekcje zwiększają stan zapalny i obrzęk w ciele, co może również nasilać ból pięty w przypadku zarażenia pięty. Opracowano również górne osłony przeciwdrobnoustrojowe, aby temu zapobiec.
 • Środki przeciwpoślizgowe – aby uniknąć bólu pięty, konieczne jest podniesienie pięty. Jednak lekkie zanurzenie lub obrzeże pięty wokół krawędzi pięty może również być korzystne, aby zapobiec zsuwaniu się i zsuwaniu się wkładki. Im większa stabilność stóp w bucie, tym łatwiej jest chodzić.
 • Pianka ochronna – pianka jest jednym z najlepszych materiałów do wykonania wkładek ochronnych pięty, ponieważ jest wystarczająco miękka, aby zapewnić komfort, a jednocześnie wystarczająco mocna, aby amortyzować i wspierać stopy przed uszkodzeniem. Pianka z pamięcią jest najlepszą pianką do pracy, ponieważ dostosowuje się do kształtu twoich łuków w każdej chwili, a nie z czasem.