Najlepsze wkładki do butów z pianki z pamięcią

Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszej pary wkładek piankowych z pamięcią kształtu, czy pary wymiennych wkładek do pianek z pamięcią w swoich butach, omówiliśmy Cię w tym artykule!

Dowiedz się więcej na temat tego, czym jest pianka z pamięcią, dlaczego przynosi korzyści Twoim stopom, a także niektóre z jej najlepszych funkcji.

Najlepsze wkładki do butów z pianki z pamięcią

Co to jest Memory Foam

Pianka pamięci jest również określana jako lepkosprężysta pianka poliuretanowa lub pianka poliuretanowa o niskiej sprężystości.

Ta pianka została po raz pierwszy wynaleziona przez NASA w 1966 r. W celu poprawy bezpieczeństwa poduszki astronautów podczas podróży w kosmos.

Pianka z pamięcią reaguje na twoją sygnaturę cieplną, formując się wokół unikalnego kształtu ciała i kompresując się, aż do utrzymania idealnego ciśnienia.

Ponieważ pianka z pamięcią nabiera kształtu podczas podgrzewania, jest często używana w precyzyjnych urządzeniach ortotycznych, które sprawiają, że personalizacja jest łatwa i przystępna dla wszystkich.

Piankę z pamięcią wypuszczono do publicznej wiadomości dopiero w latach 80. XX wieku.
Pierwszą firmą, która pracowała z pianką memory, była Fagerdala World Foams, która później otworzyła słynną szwedzką gamę materacy Tempur-Pedic.

Od tego czasu pianka z pamięcią rozwija się konsekwentnie z każdym rokiem, jest nasycana środkami chłodzącymi lub bardziej oddychająca dzięki gąbczastej mikroperforacji. Obecnie jest stosowany w najwyższej klasy wkładkach do butów, materacach, rozkładanych fotelach, siedziskach, rakietach i nie tylko!


Jak Memory Foam wspiera Twoje stopy

Piankowe wkładki z pamięcią wspierają stopy na wiele sposobów:

  1. Elastyczny i elastyczny – pianka jest elastyczna i elastyczna, tworząc dokładny kształt konturów stóp. Jest to niezwykle wygodne i zapewnia Twoim stopom precyzyjne wsparcie, którego potrzebują, aby uzyskać ich unikalny kształt.
  2. Ulga w punkcie nacisku – pianka Memory przenosi cały nacisk wywierany na stopę i skutecznie ją neutralizuje, pozostawiając stopy wolne od zmęczenia i zdolne do chodzenia przez dłuższy czas.
  3. Adaptacyjny – gdy jesteś w połowie kroku, pianka z pamięcią wypacza się i porusza zgodnie z kształtem twoich łuków. Oznacza to, że zawsze masz odpowiednie podparcie stopy o każdej porze dnia, bez względu na to, jakie czynności wykonują Twoje stopy w tym czasie.
  4. Amortyzacja – Pianka Memory jest miękka i bardzo wygodna, zapewniając stopom idealną amortyzację.
  5. Równomiernie rozprowadza siłę – Pianka pamięciowa pochłania wstrząsy pośrednio, poprzez redystrybucję siły lub uderzenia, na jakie narażone są stopy. Gdy siła jest rozkładana, rozprasza się, skutecznie zmniejszając nacisk na stopy.

Charakterystyka dobrej wkładki z pianki memory

Poniżej krótko wymieniliśmy pięć najlepszych funkcji, które powinny być nieodłącznym elementem wkładki z pianki z pamięcią, aby uzyskać najlepsze wyniki.

  • Solidna przyczepna dolna warstwa – sama pianka Memory jest fantastyczna do podparcia stopy, ale bez mocnego dolnego uchwytu wkładka może się dużo przesuwać.
  • Wentylacja – wentylacja jest ważna, ponieważ wielu tanich producentów pianek z pamięcią nie tworzy sposobów na ucieczkę gorącego powietrza z pianki. Bez wentylacji lub perforacji piany stopy niepotrzebnie się pocą, co może powodować pęcherze, dyskomfort lub infekcje stóp.
  • Odprowadzanie wilgoci – wierzch najlepszych piankowych wkładek z pamięcią jest pokryty warstwą materiału pochłaniającego wilgoć, który szybko rozpuszcza wilgoć i zapewnia, że ​​stopy pozostają suche i chłodne.
  • Deep Heel Cup – Deep Heel Cup zapewnia dodatkowe wsparcie stopy, komfort, a także pomaga skorygować wyrównanie stóp, kontrolując pronację podczas chodzenia.
  • Grubość – im grubsze są wkładki, tym bardziej będą się kompresować, a kompresja stworzy bardziej wspierającą i ochronną wkładkę.