Najlepsze wkładki do neuropatii

Neuropatia, w większości przypadków nazywana neuropatią obwodową, jest terminem używanym do opisania szeregu stanów zdrowia, a nie tylko jednego stanu, który może powodować wiele objawów.

Ogólnie głównym celem neuropatii jest uszkodzenie nerwów obwodowych, stąd nazwa Neuropatia obwodowa. Jeśli chodzi o neuropatię obwodową, najprawdopodobniej twoje ręce i stopy są ofiarami objawów.

Kiedy cierpisz głównie na objawy neuropatii w stopach, dobra wkładka podtrzymująca łuk może naprawdę pomóc w utrzymaniu tych objawów i zapobiec pogorszeniu stanu.


Znaki i objawy neuropatii

Neuropatia lub neuropatia obwodowa, która powoduje uszkodzenie nerwów obwodowych, może z kolei wpływać bardziej na stopy, powodując drętwienie, ból, osłabienie lub, w gorszym przypadku, całkowitą utratę czucia.

Zasadniczo dzieje się, gdy masz neuropatię, ponieważ informacje wysyłane z mózgu i ośrodkowego układu nerwowego do reszty ciała mogą zostać przerwane lub mogą nie dotrzeć do ich miejsc docelowych z powodu uszkodzonych nerwów.

W przeważającej części neuropatia jest spowodowana urazami, infekcjami, problemami metabolicznymi, ekspozycją na niektóre toksyny, a także chorobami dziedzicznymi. Jedną z najczęstszych przyczyn neuropatii obwodowej jest oczywiście cukrzyca, która jest stanem, który dotyka dziś wiele osób.

Typowe objawy neuropatii / neuropatii obwodowej

 • Stopniowo odczuwasz drętwienie, mrowienie lub mrowienie w stopach lub dłoniach.
 • Drętwienie i mrowienie może przenieść się na ręce i nogi.
 • Ostry, przeszywający, a nawet palący ból i ból.
 • Możesz stać się znacznie bardziej wrażliwy na dotyk.
 • Brak koordynacji, potknięcie i łatwe upadki.
 • Nietolerancja na ciepło i naprzemienne objawy pocenia się.
 • Problemy z układem trawiennym.
 • Zmiany ciśnienia krwi.
 • Zawroty głowy lub oszołomienie.

Wkładki do neuropatii

Jeśli chodzi o neuropatię, potrzebujesz wkładki, która zapewnia najlepsze wsparcie dla określonego rodzaju łuku, a także doskonałą amortyzację wstrząsów.

Kontrola pronacji jest również niezwykle ważna, ponieważ chcesz za wszelką cenę unikać nacisku w kluczowych obszarach stóp, a raczej naciskać równomiernie w całym obszarze stopy. Dobra wkładka może również pomóc zmniejszyć znaczny nacisk na stopy wywierany przez uderzenie podczas stania lub chodzenia, a tym samym zmniejszyć ból związany z tym stanem.

Co więcej, możesz mieć aparat ortotyczny lub wkładkę na zamówienie, dokładnie dopasowane do twoich wymagań stopy, w celu zmniejszenia bólu i nacisku.

Ale w przeważającej części w każdej wkładce skoncentruj się na tych czynnikach, amortyzacji, amortyzacji, kontroli wymowy i podparciu łuku.


Wybór odpowiedniej wkładki do neuropatii

Mając na uwadze główne aspekty; wsparcie łuku, amortyzacja, amortyzacja i kontrola pronacji, z łatwością znajdziesz odpowiednią wkładkę do neuropatii.

Oto kilka kroków, które należy wykonać, wybierając idealną wkładkę;

 • Rozmiar – w przypadku większości pełnowymiarowych wkładek musisz upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar. Niektóre modele pozwalają dopasować wkładkę do określonych wymagań dotyczących rozmiaru.
 • Umieszczenie – przy zakupie pełnowymiarowej wkładki należy wziąć pod uwagę umieszczenie. Czy wkładka znajduje się już w bucie, czy można ją położyć na oryginalnym.
 • Typ łuku – Upewnij się, że masz odpowiednią wkładkę dla swojego rodzaju łuku, noszenie niewłaściwej wkładki do łuków może powodować ból i dyskomfort.
 • Ogólnie rzecz biorąc, większość wkładek ma różne opcje wkładki, takie jak sztywne wsparcie, amortyzowane wsparcie, a nawet półsztywne lub twarde wsparcie.
 • Materiały – materiał, z którego wykonano wkładkę, jest ważny i zwykle są to żel, korek lub skóra z miękką warstwą wierzchnią odprowadzającą wilgoć. Piana zapewnia dobrą amortyzację, podczas gdy żel lepiej pochłania wstrząsy, a korek jest bardziej wspierający, ale mniej amortyzowany, a na koniec skóra jest świetna, ale tylko delikatnie.