Najlepsze wkładki do przesadzania

Overpronation lub supinacja supinacji jest bardzo powszechna u stóp na całym świecie i jest zwykle głównym problemem dla podiatrów, jeśli chodzi o wyrównanie stóp.

Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, czy twoje stopy prawdopodobnie przesadzają, jakie są przyczyny przesadzania i jakie najlepsze wkładki do przesadzania najlepiej pomagają zapewnić wsparcie i ulgę w bólu.


Overpronation: przyczyny, objawy i definicja

Kiedy robimy krok, nasze stopy toczą się do przodu i odpychają, co nas wysyła. Zwykły sposób, w jaki stopy się toczą, nazywa się pronacją. Te, które przelatują, mają tendencję do chodzenia z nogami skierowanymi bardziej do wewnątrz, wywierając większy nacisk na piłkę w okolicy stopy.
Overpronation może prowadzić do bólów kolan i bólu stopy w obrębie stopy lub łuków. Ci, którzy długo przesadzają, mogą zacząć cierpieć na zapalenie powięzi podeszwy.

Przyczynami nadmiernego traktowania może być wiele rzeczy, od nieprawidłowego ułożenia stóp do postawy pleców, która nie jest wyrównana. Osoby z takimi stanami, jak obrzęk, obrzęk bioder, szynami goleniowymi, nadkolanami i urazami nóg wzdłuż nóg i stóp mogą być podatne na przeludnienie.

Poza tymi warunkami nadmierna zaludnienie jest najbardziej naturalnie występującym problemem związanym z nieprawidłowościami stóp. Jeśli cierpisz na co dzień z dużym bólem stóp i myślisz, że możesz przesadzać, to prawdopodobnie jest to prawda – jednak powinieneś raczej skonsultować się z lekarzem, ponieważ przyczyną może być wiele rzeczy.

Wkładki do przesadzania są często diagnozowane w połączeniu z innymi zabiegami przeciwbólowymi w zależności od przyczyny.


Kwestie związane z zakupem przy zakupie wkładek do przesadzania

Jest kilka czynników, o których musisz pomyśleć, zanim kupisz najlepsze wkładki overpronation dla swoich stóp. Głównym jest rodzaj stopy, którą masz.

  • Płaskie stopy – posiadanie płaskich stóp może być bolesne, jeśli nosisz buty bez odpowiedniego podparcia. Te z płaskimi stopami mają tendencję do przesadzania, ale potrzebna wkładka różni się od innych rodzajów stóp, które wymagają kontroli pronacji. Wkładki o płaskich stopach są zwykle płaskie z neutralnym wsparciem łuku lub łagodnym wsparciem łuku.
  • Wysokie łuki – Wysokie łuki mogą bardzo boleć i łatwo męczyć. Te z wysokimi łukami niekoniecznie przesadzają, jednak dla osób z wysokimi łukami potrzebne są wkładki ze stromym wsparciem. Ci z ekstremalnymi łukami powinni otrzymać niestandardowe ortezy. Wkładki z wysokim łukiem do przesadzania zapewniają zwykle podniesienie pięty.
  • Normalne łuki – zakres między wysokim a płaskim to miejsce, w którym leżą stopy większości ludzi. W takim przypadku będziesz potrzebować wkładki, która zapewni ochronę całej stopie, aby kontrolować nadmierne zaleganie. Łagodne podparcie łuku, które dopasowuje się do miseczki z głębokim obcasem, jest zwykle najbardziej korzystną wkładką dla przesadzających stóp w tej kategorii.

Najlepsze materiały wkładki Overpronation do podparcia stopy

Najlepsze wkładki są wykonane z następujących materiałów, aby zapewnić najlepsze wsparcie stopy i komfort.

  • Korek – naturalnie lekki, oddychający iw pełni dostosowujący się do kształtu stopy, od kilku stuleci jest jednym z najlepszych wyborów dla wkładek. Po ich założeniu będą działać przez lata i są niezwykle wygodne, dopasowując się dokładnie do łuków, które masz.
  • Memory Foam – pianka z pamięcią i inne ostatnio opracowane pianki o dużej gęstości doskonale nadają się do podtrzymywania stóp. Są wysoce adaptacyjne, mogą poruszać się stopami podczas chodzenia i pochłaniają wiele wstrząsów. Upewnij się jednak, że wkładka ma jakąś wentylację, aby umożliwić przepływ powietrza, w przeciwnym razie możesz się pocić.
  • Skóra – tradycyjni entuzjaści dowiedzą się wszystkiego o luksusie wkładek do butów z czystej skóry. Skóra była wykorzystywana do produkcji obuwia od najdawniejszych czasów, od tysięcy lat. Skóra, podobnie jak korek, wymaga czasu, a kiedy to się stanie, dopasuje się do kształtu stopy. Jednak w przeciwieństwie do korka, najlepsze skórzane przedmioty wystarczają na kilka wcieleń!