Noszenie butów do biegania podczas aktywnego marszu

Czy buty do biegania nadają się do aktywnego marszu? Czy nie powinieneś nosić butów do chodzenia zamiast butów do biegania do chodzenia? Odpowiedź brzmi, że niektóre buty do biegania, ale nie wszystkie, sprawdzają się podczas aktywnego marszu. Dowiedz się, jak określić, które buty są najlepsze do szybkiego marszu .

To prawda, że ​​biegacze mają inne potrzeby niż biegacze, dlatego istnieją buty do biegania, które nie sprawdzą się podczas chodzenia. Ale robiąc zakupy w przejściu z butami do chodzenia, znajdziesz wiele butów do chodzenia, które są jeszcze gorsze do chodu sportowego niż większość butów do biegania.

Wiele modeli butów do chodzenia zaprojektowano z myślą o wygodnym noszeniu lub używaniu w miejscu pracy, a nie do szybkiego marszu dla sprawności. Wygodne buty są wysoce amortyzowane, aby zmniejszyć stres związany ze staniem, mogą być nieelastyczne i ciężkie. Podczas marszu dla sprawności nie potrzebujesz tak ciężkiej amortyzacji, jak w wygodnych butach lub amortyzowanych butach do biegania . Chodzenie ma znacznie mniejszy wpływ na każdy krok niż bieganie, więc nie potrzebujesz tak dużej amortyzacji.

Różnice między butami do biegania i chodzenia

Buty do biegania są zwykle lepszym rozwiązaniem niż zakup buta oznaczonego jako but do chodzenia. Nawet porównując buty do aktywnego marszu z butami do biegania, modele butów do biegania zawierają więcej najnowszych osiągnięć w zakresie amortyzacji, kontroli ruchu i wsparcia.

Często kupując but oznaczony jako but do chodzenia, nie otrzymujesz najnowszych materiałów i technik konstrukcyjnych. Na przykład istnieje wiele nowych materiałów, które zapewniają amortyzację przy mniejszej wadze. Może się okazać, że jest to wbudowane w buty do biegania, ale nie w butach do chodzenia tej samej firmy.

Czego szukać w butach do biegania do marszu fitness

Skorzystaj z poniższych zasad, aby określić, czy but do biegania lub but do chodzenia jest odpowiedni do Twoich treningów:

  1. Elastyczność: powinieneś być w stanie zgiąć i zgiąć but w przedniej części stopy. Ale jeśli są tak elastyczne, że można je z łatwością zgiąć na pół, jak ma to miejsce w przypadku butów minimalistycznych lub bosych, mogą nie zapewniać wystarczającej struktury i wsparcia podczas dłuższych spacerów.
  2. Niski obcas: Niektóre buty do biegania mają wbudowaną piętę, która wspiera biegaczy, którzy lądują na śródstopiu. Istnieje tendencja do mniejszego spadku stóp od pięty do palców u biegaczy, a także spacerowiczów, a buty często podają ten spadek w milimetrach (mm). Szukaj butów, których spadek wynosi 10 mm lub mniej.
  3. No Flare : Prawdziwe buty do chodu sportowego mają podciętą piętę, która odchyla się od pięty do podłoża. Chodziki lądują na pięcie i nie potrzebują rozbudowanej ani rozszerzanej pięty. Wiele butów do biegania, a zwłaszcza butów do biegania w terenie , ma rozszerzaną piętę, która zapewnia stabilność dla biegaczy, którzy lądują na łuku lub kuli stopy. Szukaj niewielkiego błysku lub żadnego.
  4. Dopasowanie: odwiedź najpoważniejszy sklep z butami do biegania w Twojej okolicy, aby przeprowadzić analizę stopy i chodu. Będą one ustalić, czy trzeba buty Motion Control , buty ze stabilnością , lub może nosić neutralne lekkie trenerów. Personel będzie mógł polecić najlepszy rodzaj butów do Twoich potrzeb chodzenia.

Ucząc się, jak wybrać dobre buty do chodzenia, możesz porównać buty do biegania i buty do chodzenia, aby znaleźć model, który najlepiej pasuje do Twojej stopy.

Najlepsze propozycje butów do chodzenia

Zobaczysz wiele butów do biegania wybranych jako dobre modele do aktywnego marszu, zgodnie z przedstawionymi zasadami.

 • Najczęstsze propozycje butów do kontroli ruchu : Ta kategoria jest przeznaczona dla osób z nadpronacją . W sklepie z butami do biegania sprawdzą Twój chód i spojrzą na podeszwy Twoich obecnych butów, aby określić, czy powinieneś używać butów do kontroli ruchu.
 • Najlepsze typy butów stabilizujących : Możesz zostać skierowany do tych butów, jeśli masz łagodną nadpronację i jeśli jesteś cięższy, ponieważ często lepiej trzymają się butów.
 • Najlepsze typy butów z amortyzacją : Jeśli chodzisz na duże odległości lub po twardych powierzchniach i odczuwasz duże zmęczenie nóg, możesz potrzebować butów z większą amortyzacją. Niektóre modele używają lżejszych materiałów, więc buty mogą nie być ciężkie.
 • Najlepsze propozycje butów do treningu wyczynowego : Buty neutralne to najlepszy wybór, jeśli nie masz nadmiernej pronacji i nie masz specjalnych potrzeb w zakresie dodatkowej amortyzacji.