Problemy ze stopami spowodowane uszkodzonymi wkładkami

Po założeniu nowej pary wkładek często pojawiają się nowe bóle, bóle i problemy ze stopami. Nawet jeśli wymieniasz swój ulubiony stabilizator łuku na jeden z tego samego modelu, możesz poczuć dziwne bóle. To samo dotyczy kupowania wkładek magnetycznych lub akupresurowych w nadziei na uzyskanie dodatkowych korzyści. Ustalenie, czy przyczyną są buty, czy wkładki, może zająć trochę pracy detektywa.

Podczas zmiany wkładek mogą wystąpić tego rodzaju problemy:

  • Ból kostki: Boki kostek mogą zacząć boleć podczas chodzenia. Może to wyglądać jak  szyny goleniowe , ale na zewnątrz lub wewnątrz każdej kostki. Szyny goleni bolą z przodu goleni i sięgają do kostki lub do kolana.
  • Ból łuku: jeśli wkładki powodują dyskomfort lub ból w łuku, mogą zapewniać zbyt duże lub zbyt małe podparcie łuku.
  • Pęcherze: mogą nagle pojawić się wrażliwe, gorące miejsca lub  pęcherze  na palcach, piętach lub śródstopiu. Czubki palców stóp mogą stać się delikatne, szczególnie u nasady każdego paznokcia.

Te problemy mogą rozwiązać się w ciągu kilku dni. Ale nie powinieneś pozwalać im trwać przez dłuższy czas.

Nie wyjmuj nowej pary wkładek na długi bieg ani nie noś ich na całodniową pieszą wycieczkę. Kiedy je zdobędziesz, noś je przez 15 minut, a następnie wróć do starego obuwia. Zwiększaj ten czas stopniowo, dodając pięć lub 10 minut na sesję. To daje twoim mięśniom i więzadłom czas na dostosowanie się. Określ źródło problemów ze stopami

Najlepiej zmieniać tylko buty lub wkładki, a nie obie naraz. W przeciwnym razie może być trudno zidentyfikować, co powoduje nowe bóle. Aby zbadać, czy buty lub wkładki powodują problemy, zacznij od powrotu do starych butów i wkładek. Jeśli objawy ustąpią, istnieje duża szansa, że ​​wina leży po stronie nowych butów lub wkładek.

Problemy z butami

Nawet jeśli kupiłeś ten sam model, który już miałeś, mogą występować różnice w produkcji, które sprawią, że nowa para będzie mniej odpowiednia dla Ciebie. Projekt mógł się zmienić od czasu ostatniego zakupu lub mogą pochodzić z innej fabryki. Wreszcie, możesz po prostu zauważyć różnice między parami.

Jeśli przełączyłeś się na grubszy wspornik łuku lub taki, który biegnie przez całą długość buta, może być zbyt gruby i zbyt wysoki. Może to przenieść ciężar na zewnętrzne strony stóp, co może spowodować ból kostki.

Zewnętrzna część palców może ocierać o buty ze względu na wysokie wyściełanie łuku. Może to prowadzić do wrażliwości, gorących punktów i pęcherzy. Zbyt grube wkładki mogą dociskać palce do górnej części buta, powodując ból w łożyskach paznokci, a nawet przyczyniając się do powstania czarnych paznokci .
Podejmij działanie

Nie cierp, myśląc, że złamiesz swoje nowe wkładki. Wkładki powinny czuć się świetnie od pierwszego założenia, albo nie są dla Ciebie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z nowymi wkładkami, najlepiej przestań je nosić. Bóle mogą prowadzić do urazów, a pęcherze mogą prowadzić do infekcji skóry.

Aby zmniejszyć wydatki, kupuj buty i wkładki od sprzedawców detalicznych z hojną polityką zwrotów . W każdym razie, na dłuższą metę, taniej może być pokrywanie straty, zamiast płacenia rachunku za leczenie.