Wkładki cukrzycowe

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że cukrzyca to coś więcej niż kontrolowanie konsumpcji cukru – diabetycy również mają ogromne problemy z stopami!

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, dlaczego diabetycy potrzebują wkładek dla diabetyków, co zamierzają osiągnąć wkładki dla diabetyków, a także niektóre z ich najlepszych funkcji, które pomagają cukrzykom prowadzić bardziej komfortowy styl życia.

Wkładki cukrzycowe

5 powodów, dla których diabetycy potrzebują wkładek ortotycznych

Jeśli masz cukrzycę typu 1 lub typu 2, będziesz potrzebować wkładek, aby pomóc stopom gdzieś wzdłuż linii. Oto pięć głównych powodów, dla których:

 1. Neuropatia obwodowa – Po długotrwałym uszkodzeniu nerwów spowodowanym skokami cukru i insuliny, które prowadzą do tego stanu, często rozwija się neuropatia obwodowa. Oznacza to, że dłonie i stopy (czasami nawet kolana i łokcie) staną się całkowicie zdrętwiałe. Przepływ krwi u cukrzyków jest również zwykle słabszy, co przyczynia się do neuropatii obwodowej. Diabetycy potrzebują wkładek, aby chronić swoje stopy, gdy są zdrętwiałe, ponieważ mogą łatwo zranić się bez świadomości. Diabetycy również goją się od urazów i są bardziej podatni na infekcje lub wewnętrzne krwawienia po siniakach – wszystkie horrory cukrzyków, którzy musieli amputować palce u takich ran, często powstały z niewystarczającego ochronnego sprzętu do stóp!
 2. Zapalenie powięzi podeszwy – stopy cukrzycowe męczą się szybciej niż zdrowe stopy. Zapalenie powięzi podeszwy jest stanem, w którym łuki stóp są przemęczone i zaczynają boleć.
 3. Ostrogi pięty – Ponieważ przepływ krwi przez diabetyków nie jest tak dobry, jak kiedyś, organizm nie jest tak dobry w usuwaniu produktów ubocznych z krwioobiegu, takich jak złogi wapnia. W najgorszych przypadkach cukrzycy może to powodować ostrogi piętowe. Ostrogi pięty to maleńkie utwardzone złogi wapnia, które znajdują się pod piętą i bardzo bolesne jest chodzenie.
 4. Tarcie – ponieważ cukrzyca łatwo siniaczy, każde tarcie na stopach może szybko wytworzyć pęcherze lub gorzej. Obuwie na cukrzycę jest zwykle wykonane z większą ilością ruchów palców i stóp, aby zmniejszyć tarcie.
 5. Nad i pod wymową – cukrzyca ma zwykle sztywne stawy, co bardzo często prowadzi do nadmiernej lub niedopowiedzenia. Pronacja to ruch, który wykonują nasze stopy, kiedy odrywamy się od ziemi. Nadmierne lub niedopasowane są zarówno główne przyczyny powstawania pęcherzy, a także mogą prowadzić do zapalenia powięzi podeszwy lub bólów kolan i bioder.

Co mają na celu wkładki cukrzycowe?

Oprócz najwyższego komfortu wkładki dla diabetyków mają na celu:

 1. Ochrona stóp – wkładka cukrzycowa zapewnia dodatkową ochronę stóp przed uderzeniami, siłą lub siniakami. Zapewniają, że stopy nie uderzają o boki buta i zmniejszają ryzyko tarcia lub wstrząsu.
 2. Kontrola pronacji – wkładki ortotyczne pomagają kontrolować pronację, która zmniejsza tarcie i utrzymuje buty w lepszej kondycji na dłużej. Kontrola pronacji sprawia, że ​​noszenie butów jest wygodniejsze dla diabetyków i sprawia, że ​​chodzenie jest o wiele lżejsze!
 3. Wsparcie pięty i łuku – wkładki cukrzycowe są wykonane specjalnie z doskonałym wsparciem łuku i pięty. Ten rodzaj podparcia stopy pomaga zmniejszyć nacisk ze strony stóp, zmniejszając zmęczenie stopy, zapalenie powięzi podeszwy i ułatwiając chodzenie, jeśli ktoś ma ostrogi piętowe.
 4. Stabilność – brak wypełnienia stóp może przede wszystkim utrudnić chodzenie. Wkładki cukrzycowe mają na celu zapewnienie stabilności, a stopy są pewnie osadzone w butach, dzięki czemu możesz pewnie i wygodnie chodzić.

Cechy dobrej wkładki cukrzycowej

Najlepsze wkładki dla diabetyków niewiele różnią się od najlepszych wkładek ortotycznych. Oto niektóre z najlepszych obecnie dostępnych funkcji:

 • Amortyzacja – wkładki z podkładkami amortyzującymi pod stopą absorbują nadmierne uderzenia, które znoszą nasze stopy. Zapobiegnie to wielu możliwym siniakom i guzkom występującym u stóp cukrzycowych.
 • Elastyczne wsparcie łuku – wsparcie łuku, które można przesuwać i dostosowywać do kształtu łuków stopy, jest znacznie wygodniejsze i zapewnia znacznie lepsze wsparcie łuku niż przeciętne wkładki. Pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych materiałów używanych do osiągnięcia tego efektu.
 • Solid Heel Stabilizer Caps – Wiele wkładek dla diabetyków ma u dołu stabilizator, który zapobiega ślizganiu się wkładki w butach. Nasadka stabilizatora zapewnia również lepszą stabilność i pomaga chronić stopy przed uderzeniem.
 • Eliminacja wilgoci – gromadzenie się wilgoci w naszych butach sprzyja powstawaniu pęcherzy, tarcie i rozwój bakterii (co może również powodować bardzo śmierdzące stopy!). Najlepsze wkładki dla diabetyków będą miały system eliminacji wilgoci, umożliwiający oddychanie stopom i utrzymujący je suchym przez cały dzień.
 • Deep Heel Cup – Deep Heel Cup oferuje lepszą kontrolę pronacji. Utrzymuje także stopy na miejscu, zapewniając najlepszą stabilność. Jeśli bolą Cię kolana lub biodra lub cierpisz na ostrogi pięty, głębokie piętki mogą również przyczynić się do dodatkowej amortyzacji i złagodzenia bólu.