Wkładki do bólu pleców

Jeśli codziennie odczuwasz ból pleców, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieje się tak z powodu sposobu chodzenia lub rodzaju noszonych butów.

Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest zakup pary wkładek do butów na ból pleców. W tym artykule zajmiemy się kilkoma przyczynami bólu pleców i tym, jak mogą pomóc wkładki ortotyczne.


Przyczyny bólu pleców

Główną przyczyną bólu pleców jest zwykle przypisanie nieprawidłowej postawy.
Może się to nam przydarzyć w pewien sposób. Niektóre osoby mają przewlekłe choroby związane ze stylem życia, które wpływają na ich postawę, takie jak osteoporoza, zapalenie stawów i fibromialgia.

Dostajesz także osoby, które mają łuki, które są zbyt płaskie lub zbyt wysokie. Jeśli nie dotyczy to wrażliwych obuwia, chodzenie tych osób może być dość bolesne i powodować ból pleców.

Inne przyczyny to infekcje, które mogą wywołać puchnięcie gruczołów biodrowych.
Kiedy te gruczoły biodrowe są spuchnięte, mogą powodować, że jedna noga jest ułamkowo dłuższa niż druga.

Powtarzające się chodzenie przez lata od nawracających infekcji powoduje następnie, że buty noszą się nierównomiernie i stwarza jeszcze większy problem w kręgosłupie. Innymi słowy, utrzymanie zdrowia może pomóc zmniejszyć ból pleców.


Chodzić, aby utrzymać najlepszą postawę

Kiedy idziemy, nasza kostka najpierw styka się z ziemią. W ten sposób zakrzywia się w łuku, który powinien skręcać o krzywiznę 15%.

Jeśli się rozszerza, jest to nazywane nadmiernym pokrzywdzeniem, a jeśli idzie w dół, to jest nazywane nadmierną wymową. Po wysklepieniu ciężar przenosi się na piłkę stopy, po czym podnosi się do następnego kroku.

Ci z nas, którzy nadmiernie lub zbyt słabo mogą zacząć odczuwać bóle stóp, ból pleców. Specjalne wkładki ortezy do butów zostały zaprojektowane, aby pomóc ludziom wymawiać się pod odpowiednim kątem.

Noszenie odpowiedniej wkładki do butów dla stóp może pomóc ci chodzić łatwiej i może rozwiązać znacznie większy dyskomfort, niż sobie wyobrażałeś!

Wkładki do butów są w stanie pochłonąć większy wpływ stopy i odwrócić większy nacisk, pomagając tym osobom z powięzi podeszwy, zapaleniem ścięgna Achillesa i innymi bólami stopy lub kuli stopy.


Charakterystyka dobrych wkładek przeciwbólowych

Oto pięć właściwości wkładek, które z pewnością poprawią Twoją postawę podczas chodzenia:

  • Podnoszenie pięty – szczególnie dobre, jeśli masz obrzęk gruczołów, wrażliwe stopy lub zapalenie ścięgna Achillesa, podnoszenie pięty może odciążyć łydki i pochłonąć większy wstrząs podczas chodzenia.
  • Separacja śródstopia – śródstopia to kości palców stóp. Kiedy duży i drugi palec są oddzielone, nacisk jest odwracany od piłki stopy. Zmniejszenie bólu stóp może również pomóc chodzić z dobrą postawą!
  • Kontur łuku – specjalnie zaprojektowane wkładki ortezy mają specjalne łuki i kontury. Są one również ukierunkowane na określony rodzaj łuków stóp, takich jak płaskie stopy lub wysokie łuki, o których powszechnie wiadomo, że chodzenie jest bolesne.
  • Memory Foam – pianka memory jest świetna, ponieważ tworzy trwałe wrażenie stóp i może poprawić postawę, nadając idealny kontur. Wkładki ze skóry naturalnej i wkładki z korka są naturalną alternatywą dla pianki memory, która działa równie dobrze.
  • Custom Made Orthotics – najlepsze wkładki na ból pleców zawsze będą takie, które są dopasowane do twoich stóp.