Wkładki do bunionów

Jeśli twoje palce są spuchnięte lub obolałe, możesz mieć guz lub jeden guz.

Dowiedz się więcej o bunionach i ich przyczynach poniżej, w jaki sposób wkładki do bunionów mogą pomóc i co musisz wiedzieć przed zakupem.


Co to są guzki stóp?

Korki stóp to wypukłości kości u podstawy dużego palca. Czasami bunion można znaleźć na stawie małego palca, w którym to przypadku nazywa się go bunionette. Występują zwykle, gdy duży palec u nogi jest dociskany do drugiego palca, zmuszając staw do wybrzuszenia się w przeciwnym kierunku.

Innymi przyczynami guzów są deformacje kości, specyficzne typy stóp (takie jak wyjątkowo wysokie łuki lub płaskie stopy), reumatoidalne zapalenie stawów i urazy stóp. Zniszczenia mogą również tworzyć modzele na palcach stóp lub stóp, sztywność stawów lub sztywność dużego palca.

Dowiesz się, kiedy masz wiązkę, ponieważ często boli ona okolicę dużego palca, a także puchnie. Buty, które zwężają palce u nóg, nie mają podparcia lub mają wysokie obcasy, przyczyniają się do pogorszenia guzków.


Jak pomagają wkładki do bunionów?

Jeśli masz guz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tylko operacja może spowodować jego trwałe zniknięcie. Dobrą wiadomością jest to, że zwykle można przeżyć mniej lub bardziej bezboleśnie z bunionem. Oprócz luźnych butów będziesz potrzebować świetnej pary wkładek, aby buniony mogły to osiągnąć.

Wkładki do guzków po pomocy…

  1. Prawidłowe wyrównywanie stopy – Główną funkcją wkładek do guzków jest przywrócenie prawidłowego wyrównania stóp. Zapewni to, że palce u stóp nie będą się nakładać, a guz nie ulegnie pogorszeniu.
  2. Redystrybucja nacisku na stopę – wkładki ortotyczne na jamy ustne pomogą rozprowadzić nacisk wywierany na stopy za każdym razem, gdy zrobisz krok. Dzięki temu chodzenie stanie się lżejsze, łatwiejsze i zapobiegnie bólowi stóp i zmęczeniu. Im mniejszy nacisk wywierany jest na twoje guzki, tym mniej bólu będą powodować.
  3. Amortyzacja palców – Wiele wkładek z guzików zapewnia stopom wystarczającą wyściółkę, w tym palce. To sprawia, że ​​twoje buty są o wiele wygodniejsze i zmniejsza ryzyko zgryzienia kości, jeśli wykonasz niewłaściwy ruch.
  4. Wsparcie łuku – Wsparcie łuku odciąża stopy i zapobiega zmęczeniu stopy, sztywności i innym problemom. Chociaż nie wydaje się to istotne w przypadku guzów, podpieranie łuków ma znaczenie dla korekcji wyrównania stopy i zapobiegnie bólowi stawu związanego z płaskimi stopami lub wysokimi łukami.

Cechy dobrej wkładki do bunionów

Oto niektóre z najlepszych cech wkładek z bunionu.

  • Adaptive Arch Support – Niektóre materiały wkładki, takie jak pianka z pamięcią, są bardzo elastyczne, a jednocześnie zapewniają mocne wsparcie. Te wkładki mają adaptacyjne wsparcie podbicia i będą w stanie dopasować się do kształtu twoich łuków w dowolnym momencie.
  • Koryguje pronację – Specjalnie wyprofilowane wkładki chronią przed nadmierną lub zbyt niską pronacją, co może powodować bóle kręgosłupa, ból bioder, ból stóp, zmęczenie i inne.
  • Wiele warstw – im więcej warstw mają wkładki, tym lepsza amortyzacja, wsparcie i rozkład nacisku.
  • Przeciwdrobnoustrojowe – czasami guzki mogą być spowodowane obrzękiem stawu palca, co może być związane z infekcją. Antybakteryjne wkładki zapobiegają infekcji, często utrzymując stopy suche i pachnące świeżością.
  • Amortyzacja – żelowe podkładki amortyzujące i inne formy amortyzacji są dobrym pomysłem, szczególnie jeśli chcesz uprawiać sport z bunionem. Każdy wstrząs zostanie odbity przez amortyzujące wkładki, chroniące również palce.