Wkładki do sandałów

Korzyści z wkładek do sandałów?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie muszą nosić wkładki do butów, od medycznych po wygodne. Poniższe powody są jednymi z najbardziej popularnych:

 • Podparcie łuku – dla płaskich stóp lub stóp, które cały czas czują się zmęczone, podparcie łuku zrobi różnicę. Podparcie łuku może ułatwić chodzenie i chronić łuki stóp przed nadmiernym uderzeniem.
 • Wygoda – Wiele ogólnych wkładek do wszelkiego rodzaju obuwia, w tym sandałów, nie jest wygodnych. Są one wykonane z myślą o niewłaściwym typie stopy lub nie zapewniają wystarczającego wsparcia dla stóp. Wkładki do sandałów rozwiązują ten problem, dzięki czemu chodzenie jest wyjątkowo wygodne.
 • Zapobieganie powstawaniu pęcherzy – Pęcherze są powszechnym problemem, szczególnie w przypadku sandałów takich jak klapki, które mają stringi, które przewijają się między palcami pierwszego i drugiego palca. Wiadomo, że skórzane i plastikowe paski powodują pęcherze. Niektóre wkładki do sandałów mają na celu ochronę stóp przed powstawaniem pęcherzy.
 • Ulga w bólu – noszenie wkładek zostało klinicznie udowodnione, że przynosi korzyści stopom, zapewniając ulgę w bólu i zmniejszenie nacisku na stopę.

Względy zakupu wkładek sandałowych

Oto kilka uwag przed zakupem, które będą pomocne w wyborze najlepszej pary wkładek sandałowych dla Ciebie.

 1. Rodzaj wsparcia – wybór potrzebnych wkładek zależy ostatecznie od rodzaju wsparcia, którego szukasz. Wkładki do sandałów mają znacznie niższy profil niż te do zamkniętych butów. Nie znajdziesz doskonałej pary wkładek podtrzymujących piętę do sandałów. Jednak wkładki wspierające łuk i przednią część stopy są łatwo dostępne.
 2. Rodzaj sandałów – rodzaj sandałów wpływa również na rodzaj potrzebnej wkładki. Niektóre wkładki do sandałów stanowią barierę ochronną między palcami i paskiem sandałów. Inne są samoprzylepne i zapewniają pełne wsparcie stopy i łuku.
 3. Sandal Fit – Jeśli nie wybierasz małej pary wkładek, które są przeznaczone tylko do podparcia stopy lub łuku, wybierz wkładki, które są dopasowane. Jest to szczególnie dobry pomysł na sandały, ponieważ będzie oczywiste, czy Twoje wkładki są zbyt duże, a także łatwiejsze do ich przycięcia.

Cechy dobrej pary wkładek sandałowych

Poniższe funkcje powinny być zawarte w wkładkach sandałów, aby zapewnić optymalne wsparcie, funkcjonalność i wygodę!

 • Klej – para sandałów, które nie są przyczepne, nie pozostanie na swoim miejscu zbyt dobrze. upewnij się, że przylegają do butów na tyle dobrze, aby stopy się nie ślizgały.
 • Odprowadzanie wilgoci – wkładki sandałowe są często bardziej odprowadzające wilgoć niż same sandały. Silnie chłonne i szybkoschnące materiały odprowadzają wilgoć, promując trwale suche i świeże stopy.
 • Amortyzacja – im większa wkładka, tym bardziej jest ona amortyzowana. Niektóre wkładki mają na celu równomierne rozłożenie wstrząsu na stopach, zmniejszając ich uderzenie.
 • Żel – Wkładki żelowe sprawiają wrażenie, jakbyś często się masował. Te wkładki są jednym z najczęstszych rodzajów stosowanych w sandałach, ponieważ mogą być chude i nadal zapewniają optymalną ulgę w bólu stóp.
 • Przeciwdrobnoustrojowe – Wkładki przeciwdrobnoustrojowe zapobiegają infekcjom lub grzybom takim jak stopa sportowca na twoich stopach. To z kolei zmniejsza wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą mieć stopy.