Wkładki ortotyczne korygują nadmierną pronację i dopasowują kości stopy i kostki do ich neutralnej pozycji, przywracając naturalną funkcję stopy ..

Jakie są niestandardowe ortezy?


Ortezy (znane również jako wkładki ortopedyczne, wkładki do butów lub ortezy) to urządzenia umieszczone wewnątrz butów w celu przywrócenia naszej naturalnej funkcji stopy. Jest to konieczne, gdy naturalna równowaga biomechaniczna naszego dolnej części ciała została zakłócona przez nadmierną pronację. Wiele powszechnych dolegliwości, takich jak ból pięty, ból kolana i ból dolnej części pleców, jest spowodowanych słabą biomechaniką stóp. Biomechanika to nauka, która bada ruchy ciała podczas chodzenia, biegania i sportu.

Najczęstszą postacią złej biomechaniki stopy jest nadmierna pronacja, polegająca na zrzucaniu łuków i toczeniu się do wewnątrz stóp i kostek, która dotyka około 70% populacji. Wkładki ortezowe korygują nadmierną pronację i dopasowują stopy i kostki do ich neutralnej pozycji, przywracając naturalną funkcję stopy. To z kolei pomoże złagodzić problemy nie tylko w stopach, ale także w innych częściach ciała, takich jak kolana, biodra i dolna część pleców.

Dlaczego potrzebujemy niestandardowej ortezy?


Szacuje się, że 70% populacji cierpi na stan zwany nadmierną pronacją z powodu płaskich stóp lub zwalonych łuków. Ten stan przedstawia się w różnym stopniu nasilenia, przy czym niektóre osoby nadmiernie się wymawiają bardziej niż inne. Fakt, że tak wielu z nas cierpi z powodu nadmiernej wymowy z powodu upadłych łuków, może mieć wpływ na twarde, płaskie powierzchnie, po których codziennie chodzimy. Inne czynniki, które odgrywają rolę, to wiek, słabe kostki i nadwaga. W rezultacie nadmierna pronacja występuje znacznie częściej u osób po pięćdziesiątce i starszych, a także u osób z nadwagą.

Nadmierna pronacja w wielu przypadkach nie stanowi poważnego problemu, szczególnie dla osób młodszych. Jednak nieprawidłowe funkcjonowanie stopy spowodowane nadmierną pronacją może prowadzić do poważnych problemów ze stopami, takich jak ból pięty, ostrogi piętowe , zapalenie powięzi podeszwy , śródstopie – w niektórych przypadkach nawet ból kolan i ból dolnej części pleców.

Ortezy rozwiązują problem nadmiernej wymowy i mogą pomóc w zmniejszeniu lub wyeliminowaniu wielu typowych bólów i dolegliwości. Ortezy są skutecznym i niedrogim rozwiązaniem problemu nadmiernej wymowy. Zakup pary ortezy może być cenną inwestycją w twoje zdrowie, ponieważ może zapobiec wielu poważnym problemom dolnej części ciała.

Czym różnią się niestandardowe ortezy od zwykłych wkładek do butów?


Istnieje znacząca różnica między zwykłymi wkładkami a ortezy. Regularne wkładki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić amortyzację i amortyzację. Na początku mogą czuć się komfortowo, jednak nie rozwiązują żadnych problemów biomechanicznych, tj. Nie są zaprojektowane do korygowania nadmiernej wymowy. Z drugiej strony ortezy są funkcjonalnym urządzeniem zaprojektowanym w celu korekty i optymalizacji funkcji stopy. Niektóre wkładki mają również podparcie łuku , jednak zazwyczaj są wykonane głównie z miękkich materiałów. W rezultacie wsparcie, które zapewniają, jest często zbyt słabe, aby przynieść jakikolwiek efekt.

Jak dokładnie działa orteza?


Przede wszystkim ortezy znacznie więcej niż wspierają łuki. Protetyki wyrównują stopy i kostki i przywracają wadliwą funkcję stopy. Ponadto ortezy umożliwiają bardziej równomierne rozłożenie ciężaru, odciążając obolałe miejsca (np. Pięty, kulkę stopy, odciski między palcami i zady). Zapewniają również pewien stopień amortyzacji, ale nie jest to ich głównym celem. Głównym celem wkładki ortotycznej jest poprawa funkcji stopy, w wielu przypadkach zmniejszenie bólu i zapobieganie poważnym problemom i urazom w przyszłości.