Wkładki wspierające piętę

Jeśli twoje pięty odczuwają częsty ból, powinieneś rozważyć zakup pary wkładek podtrzymujących piętę.
Dowiedz się więcej na temat głównych przyczyn bólu pięty, dlaczego wkładki wspierające piętę są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólu pięty i zobacz ich najlepsze cechy.

Wkładki wspierające Hell

5 głównych przyczyn bólu pięty

Ból pięty może być spowodowany kilkoma różnymi schorzeniami lub obrażeniami. 5 głównych przyczyn bólu pięty wymieniono poniżej:

  1. Zapalenie powięzi podeszwowej – Zapalenie powięzi podeszwowej jest prawdopodobnie najczęstszą dolegliwością stóp na świecie. Ten stan odnosi się do obrzęku powięzi podeszwowej, mięśnia przebiegającego wzdłuż stóp. Często najpierw odczuwa się to jako rozdzierające z tyłu pięty lub na początku bólu stóp.
  2. Ostrogi pięty – Ostrogi pięty są zwykle wzrostem wapnia na dolnej części pięty. Oczywiście, te twarde narośla powodują ból pięty i są trudne do stania lub chodzenia.
  3. Zapalenie ścięgna Achillesa – Zapalenie ścięgna Achillesa występuje, gdy doznaje się urazu tuż nad piętą na początku łydki. Może to powodować ból pięty w górnej części pięty.
  4. Neuropatie obwodowe – schorzenia, takie jak cukrzyca i choroba Alzheimera, mają podobne neuropatie obwodowe. Powoduje to, że kończyny, takie jak dłonie i stopy, stają się bardzo zimne, aw ciężkich przypadkach zdrętwiały i tracą dopływ krwi. W takim przypadku często pojawia się ból pięty, w zależności od tego, której części stopy dotyczy.
  5. Zapalenie stawów – Zapalenie stawów powoduje wewnętrzny ból pięty w kości, uwalniając kaskady stanów zapalnych.

Jak wkładki wspierające pięty pomagają złagodzić ból pięty

Wkładki wspierające piętę znacznie pomagają w łagodzeniu bólu pięty. Wszystkie z nich zapewnią Twojemu obcasowi pewne wsparcie, amortyzację i ochronę. Czynniki te będą się różnić w zależności od potrzeb. Wkładki wspierające piętę zwykle koncentrują się tylko na pięcie i są krótsze. Jeśli cierpisz na neuropatię lub ból w innych miejscach stóp, powinieneś wybrać pełnowymiarową wkładkę, która ochroni twoje stopy przed siniakami.

Wkładki wspierające piętę odciążają pięty i rozkładają je równomiernie na stopy. Mniejszy nacisk i większy komfort zmniejsza ból i umożliwia poruszanie się, gdy cierpi dyskomfort. Dla osób cierpiących na zapalenie ścięgna Achillesa potrzebujesz kubka z niższą piętą. W innych warunkach podniesiona miseczka pięty pomaga zmniejszyć nacisk na piętę.


Cechy dobrej wkładki wspierającej piętę

Te funkcje poniżej są jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o wybór dobrej pary wkładek podtrzymujących piętę.

  • Eliminacja wilgoci – Każda dobra kupowana wkładka powinna być pokryta oddychającą górną warstwą, która pomaga pozbyć się nadmiaru wilgoci. Wilgoć może spowodować, że wkładka zatrzyma więcej ciepła, wytworzy większe tarcie, a nawet może doprowadzić do powstawania pęcherzy.
  • Deep Heel Cup – Deep Heel Cup bezpiecznie utrzyma stopy na miejscu i pomoże w kontroli pronacji. Zapewnia to, że sposób, w jaki chodzisz, nie przyczynia się do bólu pięty, bólu szyi, pleców ani bioder.
  • Miękkie wsparcie – szczególnie dla osób cierpiących na ból pięty, miękkie wsparcie stopy jest wymagane. Pianka, skóra lub inne podobne materiały wkładki są idealne do łagodzenia bólu pięty.
  • Pełne wsparcie łuku – Całkowite wsparcie łuku jest najlepsze zarówno dla Ciebie, jak i Twoich stóp. Jeśli zdecydujesz się na wkładki pełnej długości, mają większą szansę na ochronę twoich pięt, ponieważ siła może być równomiernie rozłożona na większej powierzchni.
  • Ergonomicznie ukształtowany – aby zapewnić najlepsze rezultaty, upewnij się, że masz wkładkę wspierającą piętę dla rodzaju stopy, jaki masz. Płaskie stopy będą wymagały płaskich wkładek bez dostosowanego podparcia łuku, podczas gdy wyższe łuki wymagają więcej łuku w wkładkach.