Wykonane na zamówienie ortezy

Specjalnie wykonane ortezy wymagają recepty od lekarza, ale recepta nie jest wymagana przed pierwszą konsultacją. Ortezy są uważane za wyroby medyczne i są wytwarzane na miejscu w oparciu o model 3D twoich stóp. Na podstawie oceny wszelkie inne modyfikacje, wkładki, modyfikacje obuwia itp. Są również przeprowadzane na miejscu.

Posiadanie laboratorium na miejscu oznacza, że ​​mamy dokładną i pełną kontrolę nad tworzeniem niestandardowych ortez od początku do końca. Dostosowanie ortezy jest łatwe do wykonania w razie potrzeby, często podczas oczekiwania, co zapewnia idealną równowagę między korektą a komfortem.

Co sprawia, że ​​ortezy są wykonywane na zamówienie? Zadaje mi to pytanie regularnie. Istnieje wiele działań marketingowych opartych na słowie „orteza”, które sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby spakowana wkładka była taka sama jak orteza wykonana na zamówienie od sprzedaży  w sklepie ale tak nie jest.

Definicja ta brzmi następująco: urządzenie (takie jak orteza lub szyna) do podtrzymywania, unieruchamiania lub leczenia mięśni, stawów lub części szkieletu, które są słabe, nieskuteczne, zdeformowane lub zranione.

Zasadniczo termin „orteza” nie oznacza tylko ortezy stopy. Może odnosić się do wszystkiego, co wspiera lub stabilizuje dowolną część ciała. W ten sposób firmy mogą spakować z półki wkładki i nazwać je ortezami, ponieważ jeśli te wkładki oferują trochę wsparcia, to tak, należą do tej kategorii.

Specjalnie wykonana orteza to zupełnie inna gra w piłkę. Termin ten odnosi się do ortezy stóp, które są wykonywane od podstaw na zamówienie dla klienta. Jest wiele sposobów na rzucenie stopą, a ja zostawię to na inny post. Jednak po przyjęciu gipsu często następnym krokiem jest uczynienie gipsu dodatnim stopy klienta, co oznacza, że ​​mam teraz dokładną reprezentację stopy w skorygowanej lub neutralnej pozycji.

Czyszczenie gipsu odnosi się do wygładzania gipsu dodatniego, a ja osobiście używam do tego celu płyty gipsowo-kartonowej. Na zdjęciu trzymam ekran przy łuku obsady klienta, z palcami skierowanymi w dół.

Stworzenie niestandardowej ortezy wymaga wielu kroków, wieloletniej wiedzy i praktyki w tle, a to pokazuje tylko jedną niewielką część bardzo zaangażowanego procesu tworzenia ortezy, które są naprawdę wykonane na zamówienie dla każdej stopy.