CZY WKŁADKI DO DESKOROLKI DZIAŁAJĄ.

Od kickflipów i fakierów po grindowanie i podręczniki – Twoje stopy mogą znieść, gdy jedziesz na desce. Skateboardziści są podatni na kontuzje stóp, które mogą wystąpić w wyniku nagłych uderzeń lub nadmiernego użytkowania. Ale odpowiednie obuwie może sprawić, że nie będziesz musiał brać długich wakacji od zarządu z powodu kontuzji.

  • Jazda na deskorolce to nie tylko sport, to styl życia. Dlatego ważne jest, aby zapobiegać kontuzjom i dbać o zdrowie stóp, jeśli chcesz kontynuować jazdę.
  • Urazy, takie jak ostrogi kostne, złamania i zapalenie powięzi podeszwy są powszechne wśród skateboardzistów.
  • Dodanie wkładek wspierających łuk stopy do butów skate może poprawić Twoje wyniki i zmniejszyć ryzyko kontuzji poprzez bardziej równomierne rozłożenie ciężaru i amortyzację wstrząsów.
  • Najlepsze wkładki do jazdy na deskorolce zapewniają mocne wsparcie łuku, które dopasowuje się do kształtu Twoich stóp.

Złapanie powietrza lub wykonanie sztuczki, nad którą pracowałeś od lat, może być ekscytujące, ale uderzenie w stopy, gdy uderzysz o ziemię, może spowodować poważne obrażenia i pozostawić cię uziemionym na dobre.

Urazy, takie jak ostrogi kostne, złamania i zapalenie powięzi podeszwy są częste wśród deskorolkarzy, którzy nie mają odpowiedniego podparcia stopy. Zadrapania i skaleczenia mogą prowadzić do poważnych infekcji, jeśli nie są one szybko leczone. Małe skręcenia mogą powodować problemy biomechaniczne w stopach, które mogą utrudniać jazdę na deskorolce, a nawet powodować ból kostek, kolan i dolnej części pleców.

Jak więc nadal jeździć na rolkach i chronić stopy? Zacznij od odpowiedniego obuwia i stabilizatora łuku. Odpowiednie wkładki do butów skate mogą nawet poprawić Twoje wyniki, bardziej równomiernie rozprowadzając ciężar i zapewniając większą kontrolę nad manewrami.

Jeśli bolą Cię stopy podczas jazdy na deskorolce, czas zejść z rury i udać się do podiatry. Wczesne diagnozowanie i leczenie bólu stopy to najlepszy sposób na uniknięcie przewlekłej niewydolności stopy i kostki. Nawet mały ból stopy może prowadzić do poważnych problemów, jeśli zostanie zignorowany.

Podczas jazdy na deskorolce Twoje stopy nieustannie pracują. Dreszczyk emocji związany z mocniejszym naciskaniem, aby wylądować następną triką, często biorąc duże powietrze, może oznaczać wielokrotne lądowanie na twardych powierzchniach i rozciąganie lub nadmierne rozciąganie podczas upadków. Co może prowadzić do typowych urazów stóp na deskorolce, takich jak te:

  • Złamania. Kostki, palce i pięty mogą zostać złamane podczas gwałtownego upadku. Złamania wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej i odpoczynku.
  • Skręcenia . Skręcenia są tak samo częste jak złamania u rolkarzy z powodu nagłego uderzenia / upadku, które może spowodować zmuszenie części stóp do nienormalnego zakresu ruchu. Może być wymagany odpoczynek, przestój i pomoc lekarska.
  • Zapalenie powięzi podeszwy . Jeden z najczęstszych urazów spowodowanych nadmiernym obciążeniem u deskorolkarzy, zapalenie powięzi podeszwowej, wynika z ciągłego obciążenia powięzi podeszwowej (tkanki łączącej piętę z przodostopiem) i może być bardzo bolesne. Wkładki do butów skate z mocnym wsparciem łuku mogą pomóc w leczeniu i zapobieganiu zapaleniu powięzi podeszwy.
  • Zapalenie ścięgna Achillesa . Wielu rolkarzy odczuwa ucisk lub ból ścięgna Achillesa z tyłu kostki. Prawie każda sztuczka dotyczy tego kluczowego ścięgna, a powtarzające się obciążenie może z czasem je zniszczyć. Pomocne mogą być rozciągające się i wspierające wkładki.
  • Złamania stresowe śródstopia. Podczas gdy duże, nagłe uderzenia mogą powodować pęknięcia, pęknięcia naprężeniowe są nieco inne. Występują z czasem z powtarzającymi się drobnymi urazami. U łyżwiarzy złamania stresowe występują najczęściej w kościach śródstopia.

Buty do skateboardingu są dostarczane z typowymi fabrycznymi wkładkami, które nie wspierają łuków ani nie chronią stopy przed uciążliwymi uderzeniami, jakie odczuwają stopy podczas jazdy na deskorolce. Aby chronić stopy, kostki i kolana przed ciągłymi uderzeniami, zechcesz zamienić fabryczne wkładki na wkładki z mocnym podparciem łuku.

Mocne wsparcie pomoże równomiernie rozłożyć ciężar i amortyzować wstrząsy, jednocześnie korygując wszelkie problemy biomechaniczne. Jest to szczególnie ważne dla osób nadpronujących .

Jeśli odczuwasz przewlekły ból stóp podczas jazdy na deskorolce lub w wyniku tego, czas udać się do lekarza . Rutynowe badanie może ujawnić ukryte nieprawidłowości lub obrażenia stopy. Brak rozwiązania bólu może powodować długotrwałe problemy.

Najlepsze wkładki do deskorolki ochronią stopę przed uderzeniami, usztywnią piętę, aby zapobiec poślizgowi podczas manewrów i zapewnią dodatkową stabilność łuku. Będziesz chciał mieć pewność, że znajdziesz mocną wkładkę wykonaną z wytrzymałego materiału (takiego jak włókno węglowe), który nie zaprze się ani nie zapadnie pod wpływem uderzenia.

Najważniejszą cechą, jakiej oczekujesz od wkładki do butów do skateboardingu, jest wsparcie łuku, które dopasowuje się do konturów Twoich stóp. Twój łuk powinien być wygodnie podparty od końca do końca. Pamiętaj, Twoje stopy nie są jednakowe dla wszystkich. Twoje wkładki też nie powinny.

Author: admin