Wkładki medi footsupport Comfort
dla diabetyków i stóp wrażliwych

Wkładki Comfort zostały opracowane specjalnie z myślą o stopach szczególnie wymagających na przykład dotknięte zapaleniem stawów. 

Kilkuwartwowa konstrukcja tworzy miękkie podłoże, które doskonale amortyzuje.

Odpowiednio dobrana gęstość pianki pozwoliła stworzyć produkt niezwykle lekki a zarazem podpierający potrzebujące tego strefy stopy. 

Wkładki w wersji Comfort PRO posiadają zintegrowanym elementem w kształcie łezki czyli pelotą metatarsalną wysklepiającą łuk poprzeczny stopy. 

Przyjemna gładka wierzchnia warstwa welorowa w kolorze czarnym jest niezwykle praktyczna w utrzymaniu w czystości. 

Model wkładek medi footsupport Comfort to również możliwość modelowania w wybranych punktach pod wpływem temperatury w zakresie 100-120°C (200-250°F) – wyłącznie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w Specjalistycznych Punktach.

Wkładki serii medi footsupport to gotowe i innowacyjne pomoce medyczne, które łączą wiele zadań jak: 

  • amortyzacja – wkładki odciążają stopę w punktach nacisku stopy i zapewniając ulgę
  • podparcie – kształt wkładki pozwala poprawić biomechanikę chodu przyczyniająć się do stabilizacji w odpowiedniej pozycji. 
  • łagodzenie bólu – konstrukcja wkładki oraz zróżnicowane funkcje zastosowanych komponentów dobrane są tak aby zmniejszać bolesność stóp

Na początku terapii zaleca się stosowanie wkładek przez krótkie okresy w ciągu dnia, aby ułatwić przyzwyczajanie się stóp.

Produkt może być wykorzystywany tylko do celów terapii ortopedycznej stóp – przeznaczony do użytku wyłącznie przez jednego Pacjenta oraz nie można go użytkować w przypadku uszkodzonej skóry.

stopa cukrzycowa
wrażliwość stóp
artretyzm
zregowacenia skóry
odciski
zapalenie rozcięgna podeszwowego
ostroga piętowa
stopa płaska (płaskostopie)
rotacja wewnętrzna (chód gołębi)

  • Jeśli podczas noszenia produktu wystąpi nieuzasadniony ból lub nieprzyjemne uczucie, należy natychmiast zaprzestać stosowania produktu i skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą bądź technikiem ortopedycznym w celu kontroli.
  • Do czyszczenia nie wolno używać rozpuszczalnikó zawierających aceton.
  • Wkładek nie wolno suszyć na kaloryferze ani wystawiać ich na działanie innych bezpośrednich źródeł ciepła.

Author: admin