wkładki comfort

Zdrowa osoba pokonuje około 5000 kroków dziennie. Kiedy jesteśmy wolni od objawów, prawie nie myślimy o tym, co robią nasze stopy na co dzień. Wkładki ortopedyczne firmy medi support i odciążają łuk stopy.

Wkładki szyte na miarę: wpływ na całe ciało

Nieprawidłowe ułożenie stóp może mieć negatywny wpływ na postawę i prowadzić do dolegliwości – nie tylko stopy, ale także kolan, bioder czy pleców. Dlatego lekarz może polecić wkładki medi nie tylko przy problemach ze stopami, ale także przy problemach z plecami oraz kolanami i biodrami.

Badanie udowadnia: Mniej bólu dzięki wkładkom

Jeśli ból pojawia się z powodu nieprawidłowego ustawienia stóp, szybko staje się jasne: zdrowe stopy to podstawa naszego działania. Efekty wkładek do butów są oceniane przez użytkowników jako bardzo pozytywne: 80 procent użytkowników stwierdza np., że odczuwa mniej bólu.

Kiedy łuk stopy spłaszcza się: wkładki mogą zapewnić wsparcie

Łuk stopy obejmuje mięśnie, ścięgna i więzadła. Działają one jak amortyzatory i rozkładają cały ciężar ciała na trzy obszary: piętę, opuszkę dużego palca i opuchliznę małego palca. U wielu osób łuk stopy spłaszcza się z powodu przeciążenia lub osłabienia mięśni.

Wkładki medi comfort można stosować w przypadku następujących typowych deformacji stóp:  

  • Pusta stopa: wewnętrzne i zewnętrzne łuki podłużne są znacznie podwyższone. Przód i pięta poddawane są nadmiernym obciążeniom.
  • Płaskostopie: płaski łuk. Podeszwa stopy jest całkowicie założona.
  • Płaska stopa: spłaszczony łuk podłużny. Kostka rozszerza się i odstaje.
  • Stopa płaskostopia: spłaszczony przedni łuk poprzeczny. Prowadzi to do bólu w okolicy śródstopia i palców.

Author: admin